Počasí
Nejen v Čechách

Počasí Tunisko

Přinášíme Vám aktuální počasí ze světa a archiv počasí z minulých let.


Informace

Tunis jeden z serních afrických států. Jižní hranice má společnou s Libyí, západní s Alžírskem. Tunis je omýváno na východě a na severu Středozemním mořem. Celková rozloha země - 163.610 km2. Součástí Tuniska jsou také ostrovy v zálivu Gabes - jak Jarboe a Carcano.

Na jihu Tunisu leží poušť Sahara, ovlivňujících klima. Na Západě Tunisu leží pohoří Atlas (výška až 1520 m) jižně od pohoří je náhorní plošině 610 m vysoký. Celkový počet obyvatel - více než 10.000.000 lidí, průměrná hustota - 57 lidí na km2. Populace je z 98% Arabská. Úřední jazyk: arabština. Náboženství: islám. Největší města země - Tunisko, Sfax, Sousse, Bizerte.Tunisko je země zaměřena na turistické podnikání.

Klima Tunisu je závislá na zeměpisné poloze. Tunisko, jako ve všechny severoafrické země je ovlivněna oblastí Středozemního moře a poušťí Saharou. V severní části země a na pobřeží je mírné subtropické středomořské podnebí, teplota stoupá směrem na jih, počasí se stává více horké a suché, klima se transformuje do tropické pouště. Během zimy v horách se počasí vyznačuje vysokou vlhkostí, s pravidelnými srážkami. Množství srážek - 100 mm v jižní části a v horských oblastech okolo 1500mm. Pobřežní části země jsou po většinu roku slunečné, chladný vánek od moře trochu chladí horký vzduch. Větry z jihu s horkým pouštním vzduchem zapříčiňují suché a horké počasí ve většině severní části země. Především nekontrolovatelné Sirocco distribuje saharské teplo, prach a sucho nejen do Tuniska, ale i dále na sever. Může vát několik dní během tohoto období, většinou zaznamenáváme teplotní rekordy, teploměry mohou ukázovat teploty až 53 stupňů Celsia.

Zimní noci, brzy na jaře a pozdě na podzim, v pouštních oblastech Afriky způsobují pád teploty pod bod mrazu, zatímco denní teploty mohou dosáhnout 27 i více stupňů.

V rekreačních oblastech se teplota moře pohybuje mezi +23 ˚ C a 25 ˚ C.

Průměrná lednová teplota v severních oblastech je kolem 9 stupňů Celsia, v červenci se průměrná teplota pohybuje kolem 26 stupňů Celsia. Od října do května je v Tunisu období dešťů.Optimální doba pro rekreaci je na začátku září a od března do června.

 

© 2008 - 2017 - Informery počasí Kontaktujte nás
 Reklama: