Počasí
Nejen v Čechách

Počasí Lipsko, Německo

Přinášíme Vám aktuální počasí ze světa a archiv počasí z minulých let.

Předpověď počasí na týden

17.12.201718.12.201719.12.201720.12.201721.12.201722.12.201723.12.2017
+1°+2°+2°+3°+6°+6°+6°

Chcete mít počasí na svém webu? Klikněte zde. Jednoduchý průvodce

Archiv počasí ve městě Lipsko za poslední rok

Počasí v prosinci | Počasí v lednu | Počasí v únoru | Počasí v březnu | Počasí v dubnu | Počasí v květnu | Počasí v červnu | Počasí v červenci | Počasí v srpnu | Počasí v září | Počasí v říjnu | Počasí v listopadu

Informace o počasí ve městě Lipsko


Lipsko si oblíbil i velký Goethe, který do něj byl zamilovaný a uchvácen jeho krásou. Lipské klima je mírné, kontinentální.

Lipsko - starobylé město v Německu, které má zajímavou historii. Před mnoha staletími, někdy kolem 7. století n.l., přišli k řece Weisse Elster Slované a dali jí jméno spojené se slovem Lipsky - lípy, protože tyto stromy měly Slované ve velké úctě. Slované zde žili šťastně a pokojně, ale ne na dlouho, protože přišli Němci a z Lipska se začal stávat kulturní a obchodní uzel – nejen v Evropě, ale i na celém světě. Kožešiny, tisk a veletrhy pozvedly Lipsko na světovou úroveň. Ve středověku bylo Lipsko známé daleko za hranicemi německa a stalo se bodem mezinárodního obchodu v Německu. Dnes německé Lipsko pokračuje  v obchodní činnosti a může se pochlubit jednou z nejprestižnějších univerzit, kde kdysi studoval Goethe.

První zastávka - Lipské nádraží, které plně si zaslouží titul velké atrakce v tomto německém městě. Jedná se o nákupní pavilon, a pokud jste nuceni strávit pár hodin na nádraží v Lipsku, rozhodně se zde zastavte. 

Počasí v Lipsku: mírně chladné zimy a teplá, mírná léta.

Další zastávka - kostel sv. Tomáše v gotickém stylu a sedm set let historie. Lipský Kostel je slavný v celém světě pro jeho chlapecký sbor. Do 27 let vedl sbor jeden z nejtalentovanějších zpěváků Bach, který založil kostel na náměstí v památkové zóně Lipska a také muzeum. Proto se můžou všichni fanoušci velkého skladatele v Lipsku ponořit do světa jeho hudby a života. Kostel sv.Mikuláše - nejstarší a grandiózní kostel v Lipsku.

Pokračování na téma hudba – filharmonie Leipzig Gewandhaus. Zájemci se sem mohou dostat turistickým vláčkem a užít se díla slavného německého orchestru. 

Budova Staré radnice, postavená v renesančním stylu, již dlouho fascinuje turisty v Lipsku. Pro Starou radnice bylo přestaveno centrum obchodu v barokním slohu, poté, co se rozmohl v Lipsku obchod. Neméně zajímavé je také  vybudování nového sálu Nové radnice. 

Je nemožné minout symbol Německa a Lipsko – Památník bitvy národů, největší v Evropě, výška je téměř 100 metrů. Díky architektům, kteří vytvořili památník, se dá okolí pozorovat i zevnitř památníku – z výšky 91 metrů je před vámi celé Lipsko jako na dlani.

Německé Lipsko skrývá ještě mnoho krás a zajímavostí: ZOO s největším evropským akváriem, muzeum hudebních nástrojů, Kabaret, slavné restaurace, náměstí a parky. Lispko skrývá tolik neznámého a vzrušujícího, že se rozhodně vyplatí tuto oblast navštívit, ucítíte atmosféru veletrhů, které se zde konají  po staletí.

 

© 2008 - 2017 - Informery počasí Kontaktujte nás
 Reklama: