Počasí
Nejen v Čechách

Počasí Drážďany, Německo

Přinášíme Vám aktuální počasí ze světa a archiv počasí z minulých let.

Předpověď počasí na týden

17.12.201718.12.201719.12.201720.12.201721.12.201722.12.201723.12.2017
+3°+2°+1°+2°+2°

Chcete mít počasí na svém webu? Klikněte zde. Jednoduchý průvodce

Archiv počasí ve městě Drážďany za poslední rok

Počasí v prosinci | Počasí v lednu | Počasí v únoru | Počasí v březnu | Počasí v dubnu | Počasí v květnu | Počasí v červnu | Počasí v červenci | Počasí v srpnu | Počasí v září | Počasí v říjnu | Počasí v listopadu

Informace o počasí ve městě Drážďany


Ve východním Německu, téměř 20 km od hranic s Českou republikou leží německé město Drážďany. Stejně jako před stovkami let, i nyní jsou Drážďany hlavním městem spolkové německé země Sasko. Řeka Labe rozděluje německé město Drážďany do dvou polovin. Německé město Drážďany je tak krásné, že je většina německých spisovatelů a básníků připodobňovala k Florenci a říkalo se mu Florence-on-Elbe. Pokud je člověk přemýšlivý, podobnost je opravdu zarážející – i ta italská ve Florencii je město umění, velkolepé architektury a  nejbohatších muzejních sbírek.  V roce 1802 německý historik umění Johann Gottfried Herder takto srovnal obě města. Drážďanské klima je mírné, kontinentální.

Naneštěstí se ke konci války zdálo toto přirovnání dosti nepřesné, neboť Drážďany, stejně jako mnoho jiných německých měst neušlo bombardování.  Obyvatelům ale musíme vzdát hold: německá "Florencie" byla obnovena v bývalou historickou podobu - německý lid může být hrdý na své dědictví. V roce 2006 Drážďany oslavily 800. výročí. Všechno to začalo  malou osadou na břehu Labe a skončilo hlavním městem Saska. Drážďany vždy plnily vedoucí úlohu v německém knížectví. Věčný politický soupeř Drážďan bylo Prusko. Vojenské bitvy mezi těmito dvěma německými knížectvími byly vždy dlouhé a krvavé.

Drážďanskou prosperitu založil kurfiřt Augustus Silný na počátku 18. století. Bylo to  štěstí v neštěstí: v roce 1685 v Drážďanech zuřil požár, který vymazal rysy starého města. A Drážďanský vládce Augustus, jako obdivovatel umění, se rozhodl přestavět nové Drážďany na druhém břehu. Město získalo barokní architektonický styl. Pod vedením Augusta se z města stalo kulturní a vzdělávací centrum během osvícenství a romantismu. V 19. století byla v Meissenu (německé město nedaleko Drážďan) odstartována  výroba světově proslulého Drážďanského porcelánu. Mimochodem, Muzeum saského porcelánu je nyní v Drážďanech, muzea jsou ​​další chloubou německé Florencie. V německém fondu umění - Galerie v Drážďanech (říká se jí Old Master) a muzeum Gryunes Gevelbe - se nachází sbírky podobně cenné, jako v galerii Uffizi ve Florencii. Navíc němečtí turisté mohou obdivovat Matematický a fyzikální salon, kde se nachází sbírka starých nástrojů, staré zbroje a zbraně a nesmíme opomenout také Muzeum šperků.

Dresden Altstadt - Staré Město - historické centrum Drážďan začíná  Divadelním náměstím s jezdeckou sochou Jana Saska. Hned vedle se nachází Drážďanský palác a věž Gausman. Oči turistům otevře Zwinger pavilon - perla pozdního německého baroka. Ve vnitřním dvoře se nachází prostor  zdobený květinovými záhony a fontánami. V centru náměstí je slavný chrám německého umění - Drážďanská opera, jedna z nejlepších na světě. Průčelí divadla míří na největší německý soud katolické církve. Zde se kurfiřt August Silný bránil nájezdům - všichni návštěvníci mohou ověřit jeho bezpečnost. Naproti Zwingeru je sídlo saských králů Wettin, postavené v renesančním stylu. Toto místo se také někdy nazívá balkon Evropy . Na Divadelním náměstí je nově přestavěný kostel Frauenkirche. To je nejlepší příklad německé protestantské architektury, restaurování bylo drahé, ale němci ukázali, že jim není líto přispět na záchranu krásného umění.

Moderní Drážďany jsou populární německé turistické centrum. Kromě historické architektury jsou Drážďany překvapivě plné i moderních budov, například nová Drážďanská továrna na sklo je postavena výhradně ze skla a tvoří v Drážďanech dominantu moderních dnů. Drážďany se mění rok od roku, ale nepřestávají být německou Florencií.

 

© 2008 - 2017 - Informery počasí Kontaktujte nás
 Reklama: